Hity Mola Książkowego

Nowe propozycje uczestników kawiarenki czytelniczej
Biblioteka Cafe:
Pollyanna
autor:  Porter E.M.

Piękna, pełna ciepła i uroku, wzruszająca opowieść o jedenastoletniej Pollyannie, której udało przekonać innych, jak wielkie znaczenie w życiu ma przyjazny stosunek do ludzi i świata, optymizm oraz pogodne usposobienie. Powodzenie tej książki nie słabnie od kilkudziesięciu lat. Już po pierwszym wydaniu imię bohaterki i jej zabawa w zadowolenie rozpowszechniły się w całych Stanach Zjednoczonych. Koniecznie dowiedz się, na czym polega ta zabawa- może warto w nią grac ?

Książkę znajdziesz w Bibliotece szkolnej

Jesteś moja, dzikusko

autor: Lingas-Łoniewska Agnieszka


Anthony Tolland chodzi do ostatniej klasy prywatnego amerykańsko-polskiego liceum, często wpada w złość i za pomocą pięści próbuje rozwiązywać wszelkie problemy. Gdy w jego domu pojawia się rudowłosa Natalia, którą po śmierci przyjaciółki postanawia przygarnąć jego matka, chłopak czuje tylko złość i niechęć. Dziewczyna jest jakby z innego świata i zupełnie nie pasuje do snobistycznego klimatu amerykańskiej szkoły. A tym bardziej nie pasuje do zadziornego i egoistycznego Tony’ego. Jednak nie można walczyć z przeznaczeniem. Wkrótce Antek i Nata właśnie o tym się przekonują.


Mroczna bohaterka

autor: Gibbs Abigail


Ta książka sprawi, ze znowu zakochasz się w wampirach. Ale uważaj – one gryzą! Angielska odpowiedź na amerykańską sagę Zmierzch.Przypadkowe spotkanie na Trafalgar Square odmienia życie Violet Lee, ukazując jej świat, którego nawet sobie nie wyobrażała: istniejące poza czasem miejsce, w którym elegancja, bogactwo, wspaniałe dwory i wytworne przyjęcia są znamionami dekadencji, w jakiej żyją jego mieszkańcy. Za tym przepychem kryje się mrok, którego ucieleśnieniem jest charyzmatyczny i śmiertelnie groźny Kaspar Varn. Violet połączy z Kasparem niebezpieczna namiętność, za którą obydwoje będą musieli zapłacić wysoką cenę…


Wino snów 

autor: Craig Brian


Książka osadzona w świecie Warhammera. Młody kupiec winny odkrywa przepadkiem tajemniczy spisek, którego centrum leży w cienistych dolinach u stóp Gór Szarych. Za sprawą tajemniczego nieznajomego Reinmar Wieland poznaje straszliwe tajemnice ukryte pod ziemiami należącymi do Cesarstwa, a także poznaje sekrety dziwnego i zakazanego eliksiru zwanego Winem Snów.

Buba

Autor: Kosmowska Barbara


Kiedy ma się rodziców, dziadka, ukochaną parę dżinsów, martensy i własny pokój – życie wydaje się całkiem znośne i Buba o tym wie. Ale Buba to gracz, który walczy o najwyższą stawkę, jaką jest rodzinne szczęście. Bo Bubie do szczęścia potrzebne jest zawsze szczęście innych. Taka już jest.
Powieść Barbary Kosmowskiej tętni ciepłem i życiem. Jej główna bohaterka jest postacią bardzo pozytywną, niestety – mnóstwo poważnych problemów spada na jej nastoletnią głowę. Z opresji zawsze wychodzi z twarzą i więcej – swoim optymizmem rozwesela także twarze (i serca!) innych.

...........................................


Nowe propozycje uczestników kawiarenki czytelniczej "Biblioteka Cafe": 

(pozycje te zostały wpisane na listę książek, które powinny znaleźć się w bibliotece) 


Metro 2033

autor: Glukhovsky Dmitry
Rok 2033. Świat po zagładzie nuklearnej. Ocalali walczą o przetrwanie w sieci moskiewskiego metra. Ich los trafia w ręce młodego Artema

Dotyk Julii 

autor: Mafi Tehereh
Nikt nie wie, dlaczego dotyk Julii zabija. Bezwzględni przywódcy Komitetu Odnowy chcą wykorzystać moc dziewczyny, aby zawładnąć światem. Julia jednak po raz pierwszy w życiu się buntuje. Zaczyna walczyć, bo u jej boku staje ktoś, kogo kocha.


Dziewczyna w czerwonej pelerynie

autor: Blakley-Cartwright SarahSiostra Valerie była piękna, dobra i urocza. A teraz nie żyje. Henry, przystojny syn kowala,
próbuje pocieszyć Valerie, lecz jej zbuntowane serce bije mocniej
dla kogoś innego – drwala uważanego za wyrzutka, Petera,
który proponuje dziewczynie inne życie z dala od domu.
Po brutalnym zabójstwie siostry świat Valerie zaczyna w szaleńczym tempie wymykać się spod kontroli.
Od pokoleń gniew Wilka łagodzono comiesięczną ofiarą, jednak teraz nikt nie jest bezpieczny.
Kiedy do wsi przybywa doświadczony pogromca wilkołaków, mieszkańcy dowiadują się,
że bestia żyje pośród nich – może nią być każdy…
Wkrótce okazuje się, że Valerie jako jedyna posiada zdolność rozumienia głosu potwora.
Wilk mówi, że dziewczyna musi poddać się jego woli, zanim przeminie krwawy księżyc.
W przeciwnym wypadku zginą wszyscy, których kocha.


Girl Online

autor: Sugg ZoeŻycie nastolatka nie jest łatwe. Nauka w szkole, obowiązki domowe, ciągłe pytania dorosłych o plany na przysDoskonale wie o tym także Zoe Sugg,która w swojej debiutanckiej powieści „Girl Online”
opisuje w zabawnyMi poruszający sposób problemy współczesnych nastolatków.
Pod nickiem Girl Online Penny dzieli się na blogu najskrytszymi myślami o przyjaźni,
chłopcach, szkolnych dramatach, swojej szalonej rodzince i atakach paniki,
które skutecznie komplikują jej życie.
Kiedy sprawy osobiste Penny przybierają naprawdę zły obrót,
rodzice zabierają ją do Nowego Jorku. Tam Penny poznaje Noah – przystojnego gitarzystę.
Zaczyna się w nim zakochiwać, co szczegółowo opisuje na swoim blogu.
Ale Noah też ma pewien sekret. Sekret, który może doprowadzić
do ujawnienia tożsamości Girl Online i bezpowrotnie zniszczyć największą przyjaźń Penny.

Ostatnia piosenka

autor: Sparks Nicholas


Życie siedemnastoletniej Ronnie Miller wywróciło się do góry nogami, gdy jej ojciec postanowił porzucić karierę i wyjechać do niewielkiego miasteczka w Północnej Karolinie.
Jego ucieczka oznaczała koniec małżeństwa Millerów.
Trzy lata później Ronnie dalej nie chce mieć nic wspólnego z ojcem i nie utrzymuje z nim kontaktu. Nieoczekiwanie matka wysyła dziewczynę i jej młodszego brata, Jonaha,
by spędzili wakacje w Wilmington.
Dla Ronnie to ciężka próba - przyzwyczajona do Nowego Jorku,
zakochana w jego nocnym życiu i modnych klubach,
musi zmierzyć się nie tylko z niechęcią do wiodącego spokojne życie pianisty i zaangażowanego w budowę miejscowego kościoła ojca, ale również z senną atmosferą nadmorskiej mieściny.
Wszystko wskazuje na to, że to będzie najgorsze lato w jej życiu...


Skrzydła Lauren

autor: Pike Aprillynne

Laurel nie jest typową nastolatką. Ale niezwykła historia dzieciństwa i oryginalne nawyki żywieniowe to nic w porównaniu z tym, co zacznie się dziać w jej życiu, kiedy na jej plecach pojawi się mały punkcik.
Magiczny świat, znany tylko z legend i baśni, splecie się ze światem ludzkim, w którym żyje Laurel. Dziewczyna doświadczy uczuć, jakich dotąd nie znała, przeżyje przygody, o których nawet nie śniła
i dowie się rzeczy, które przyprawią ją o zawrót głowy.
Co wybierze Laurel? Świat wróżek z magicznym chłopakiem o szmaragdowych oczach czy ludzki,
poukładany świat i zawsze pomocnego Dawida?
„Skrzydła Laurel Aprilynne Pike to niesamowity debiut; pomysłowość fabuły idzie w parze z zaskakującym urokiem opowieści” - Stephenie Meyer, autorka sagi „Zmierzch”Powieść otwiera 4-tomowy cykl. Wkrótce po premierze uzyskała status bestsellera „New York Timesa” i przyniosła autorce międzynarodowy sukces. W 2009 roku firma The Walt Disney Company kupiła prawo do ekranizacji powieści
i powierzyła główną rolę Miley Cyrus.


The Division

autor: Clancy's TomW Czarny Czwartek mordercza pandemia uderza w Nowy Jork, jedna po drugiej padają podstawowe struktury metropolii. W ciągu zaledwie kilku dni, bez żywności i wody, miasto pogrąża się w chaosie. The Division, autonomiczna jednostka złożona z samodzielnie funkcjonujących agentów, zostaje natychmiast aktywowana. Jej członkowie, na co dzień prowadzący zwyczajne życie, zostali wyszkoleni do samodzielnego działania, a ich celem jest uratowanie struktur społecznych.
Gdy one upadają, zaczyna się twoja misja.

Wybrani

ator: Daugherty C.J.

Świat Allie legł w gruzach. Jej ukochany brat zaginął, a ona została aresztowana – kolejny raz.
Rodzice podejmują desperacką decyzję o wysłaniu dziewczyny do elitarnej szkoły z internatem.
Akademia Cimmeria nie jest jednak zwyczajną szkołą.
Panują tu dziwne zasady, a uczniowie to w większości bogate dzieci wpływowych rodziców.
Kiedy jedna z uczennic zostaje zamordowana, Allie zaczyna rozumieć,
że Akademia Cimmeria skrywa mroczny sekret.
Czy w jego odkryciu pomoże dziewczynie przystojny Sylvain? A może outsider Carter?
Jaką tajemnicę kryje historia rodziny dziewczyny?
Kim tak naprawdę jest Allie?
"Wybrani" to pierwsza część bestsellerowej sagi. Książka jest skazana na sukces, przepis na niego doskonale zna brytyjska redaktorka "Wybranych", która odkryła również Stephenie Meyer (autorkę kultowego "Zmierzchu").

........................................................

Wystarczy, że jesteś

autor: Małgorzata Gutowska-Adamczyk


Weronika jest z natury pesymistką. Nie wierzy w siebie ani w to, że odnajdzie w życiu szczęście i miłość. Zapamiętale czyta `Zmierzch` i skrycie marzy o wielkim, wyjątkowym uczuciu oraz księciu, zbyt doskonałym, by mógł być prawdziwy. Idealny chłopak rodzi się w wyobraźni dziewczyny i żyje w świecie wirtualnym, w prowadzonym przez nią blogu.
Czy rzeczywistość może się upodobnić do marzeń? Powieść Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk opowiada o dojrzewaniu do miłości, potrzebie kochania i bycia kochanym, pierwszych rozczarowaniach oraz trudnej drodze do zrozumienia, co jest naprawdę wartościowe.

Książkę znajdziesz w bibliotece szkolnej

Most do Terabithii

Autor: Paterson KatherineTerabithia to sekretna kraina, do której można dostać się jedynie za pomocą zaczarowanej liny zawieszonej dawno temu na drzewie rosnącym na brzegu rzeki. Władcami tej twierdzy w środku lasu są Jess i Leslie. Terabithia jest ich tajemnicą. Strzegą jej i walczą o nią. Jednak pewnego dnia wydarzy się coś, co wszystko zmieni… Na podstawie "Mostu do Terabithii" powstał film, zrealizowany przez producentów "Opowieści z Narnii", do którego zdjęcia kręcono w Nowej Zelandii, a fascynujący świat Terabithii ożywili montażyści "Władcy Pierścieni". Niezapomniana książkę o przyjaźni i potędze wyobraźni, o odwadze i walce o swoje miejsce w świecie, o przełamywaniu barier i o byciu sobą.
Książkę znajdziesz w bibliotece szkolnej

Igrzyska śmierci. Trylogia Tom 1-3

Autor: Collins SuzanneTo opowieść o świecie Panem rządzonym przez okrutne władze, w którym co roku dwójka nastolatków z każdego z dwunastu dystryktów wyrusza na Głodowe Igrzyska, by stoczyć walkę na śmierć i życie.
Bohaterką, a jednocześnie narratorką książki jest szesnastoletnia Katniss Everdeen, która mieszka z matką i młodszą siostrą w jednym z najbiedniejszych dystryktów nowego państwa. Katniss po śmierci ojca jest głową rodziny – musi troszczyć się, by zapewnić byt młodszej siostrze i chorej matce, a już to zasługuje na miano prawdziwej walki o przetrwanie.
Książkę znajdziesz w bibliotece szkolnej


Trylogia czarnego maga. Księga 1. Gildia Magów

Autor: Trudi CanavanGildia Magów to pierwszy tom znakomitej trylogii fantasy, skrzącej się od magii, akcji i przygód.
Co roku magowie z Imardinu gromadzą się, by oczyścić ulice z włóczęgów, uliczników i żebraków. Mistrzowie magicznych dyscyplin są przekonani, że nikt nie zdoła im się przeciwstawić, ich tarcza ochronna nie jest jednak tak nieprzenikniona jak im się wydaje. Kiedy bowiem tłum bezdomnych opuszcza miasto, młoda dziewczyna, wściekła na okrutne traktowanie jej rodziny i przyjaciół, ciska
w tarczę kamieniem - wkładając w to całą swoją złość. Ku zaskoczeniu wszystkich, kamień przenika przez barierę i dosięga jednego z magów. Coś takiego jest nie do pomyślenia. Oto spełnił się najgorszy sen Gildii: w mieście przebywa nieszkolona magiczka. Trzeba ją znaleźć - i to szybko, zanim jej moc wyrwie się spod kontroli, niszcząc zarówno ją, jak i miasto.
Książkę znajdziesz w bibliotece szkolnej

Gra o tron

Autor: George Martin R.R.Po ośmiu tysiącach lat zapisanej historii widmo wojen i katastrofy nieustannie wisi nad osadami ludzkimi. Zbliża się kolejna zima, lodowate wichry i mrozy wieją z północy, gdzie schroniły się wyparte przez ludzi pradawne rasy i starzy bogowie. Na szczęście dla Zachodniej Krainy wszyscy zbuntowani władcy pokonali szalonego Smoczego Króla, Aerysa Targaryena, zasiadającego na Żelaznym Tronie Zachodnich Krain. Niestety pokonany król pozostawił po sobie potomstwo, równie szalone i niebezpieczne jak on sam...
Na Żelaznym Tronie zasiadł Robert - najznamienitszy i najdzielniejszy z buntowników, którzy pokonali Smoczego Króla. Minęły już lata pokoju i beztroski i oto możnowładcy zaczynają ponownie grę o tron...
Książkę znajdziesz w bibliotece szkolnej

Miasto 44

autor: Marcin Mastalerz 


Miasto 44" to porywająca historia kilkorga młodych warszawiaków, którzy zostają postawieni przed możliwością uczestnictwa w Powstaniu Warszawskim. Młodzi ludzie traktują to nie tylko jako obowiązek każdego Polaka, ale również jako wspaniałą przygodę, nie do końca zdając sobie sprawę z jej możliwych konsekwencji. Powstanie, które jawi im się jako doskonała zabawa oraz sposób na udowodnienie męstwa, szybko weryfikuje nie tylko ich ideały, ale również przyjaźń. Pod ostrzałem nieprzyjaciela uświadamiają sobie, że czas beztroski bezpowrotnie minął.
Książkę znajdziesz w bibliotece szkolnej

Zostań, jeśli kochasz.

Autor: Forman Gayle

Mia straciła wszystko. Czy miłość pokona śmierć?
Po tragicznym wypadku, w którym zginęli jej najbliżsi, Mia trwa w stanie dziwnego zawieszenia. Musi podjąć decyzję, czy walczyć o odzyskanie przytomności, czy też poddać się i umrzeć. Próbując rozstrzygnąć ten dylemat, wspomina dotychczasowe życie.
Poruszająca książka o dającej wsparcie rodzinie, przyjaźni, samotności i znajdowaniu swego miejsca na ziemi, o umiejętności żegnania się z przeszłością i przyjmowania tego, co nadchodzi. „Jeśli zostanę” opowiada o potędze miłości i wyborach, których każdy z nas musi dokonać
Książkę znajdziesz w bibliotece szkolnej

Gwiazd naszych wina

Autor: Green Jon


Hazel choruje na raka i mimo cudownej terapii dającej perspektywę kilku lat więcej, wydaje się, że ostatni rozdział jej życia został spisany już podczas stawiania diagnozy. Lecz gdy na spotkaniu grupy wsparcia bohaterka powieści poznaje niezwykłego młodzieńca Augustusa Watersa, następuje nagły zwrot akcji i okazuje się, że jej historia być może zostanie napisana całkowicie na nowo.
Wnikliwa, odważna, humorystyczna i ostra książka to najambitniejsza i najbardziej wzruszająca powieść Johna Greena, zdobywcy wielu nagród literackich. Autor w błyskotliwy sposób zgłębia ekscytującą, zabawną, a równocześnie tragiczną kwestię życia i miłości.
Książkę znajdziesz w bibliotece szkolnej

Niebo istnieje ... Naprawdę!

Autor: Burpo Todd

Kiedy Colton Burpo cudem wyzdrowiał po nagłej operacji wycięcia wyrostka robaczkowego, jego rodzina nie posiadała się z radości. Nie spodziewała się jednak, że w ciągu następnych kilku miesięcy usłyszy piękną i wyjątkową historię o podróży małego chłopca do nieba i z powrotem.
Niespełna czteroletni Colton oznajmił rodzicom, że opuścił swoje ciało podczas zabiegu, wiarygodnie opisując, co jego rodzice robili, gdy on leżał na stole operacyjnym. Opowiadał o wizycie w niebie i przekazywał historie ludzi, z którymi spotkał się w zaświatach, a których nigdy wcześniej nie widział. Wspominał nawet o zdarzeniach mających miejsce jeszcze przed jego narodzinami. Zaskoczył swoich rodziców opisami i mało znanymi szczegółami o niebie, dokładnie pasującymi do tego, co podaje Biblia, a przecież nie mógł ich stamtąd znać, bo jeszcze nie umiał czytać.
Książkę znajdziesz w bibliotece szkolnej

Złodziejka książek

Autor: Zusak Marcus

Liesel Meminger swoją pierwszą książkę kradnie podczas pogrzebu młodszego brata. To dzięki „Podręcznikowi grabarza” uczy się czytać i odkrywa moc słów. Później przyjdzie czas na kolejne książki: płonące na stosach nazistów, ukryte w biblioteczce żony burmistrza i wreszcie te własnoręcznie napisane… Ale Liesel żyje w niebezpiecznych czasach. Kiedy jej przybrana rodzina udziela schronienia Żydowi, świat dziewczynki zmienia się na zawsze…
Książkę znajdziesz w bibliotece szkolnej

Atramentowe serce

Autor: Funke KorneliaDwunastoletnia Meggie, córka niezwykle utalentowanego introligatora Mo Folcharta mieszka wraz ze swoim ojcem w wynajętym domu. Jej matka zniknęła w tajemniczych okolicznościach, gdy dziewczynka miała trzy latka. Ojca i córkę łączy ogromna miłość do książek. Meggie wciąż otrzymuje od niego piękne książki, lecz nie wie, dlaczego ojciec ich jej nie czyta. Pewnej nocy w domu zjawia się tajemniczy gość, który ojca Meggie nazywa Czarodziejskim Językiem. Od tego momentu zaczynają się kłopoty oraz seria wypadków jak z koszmarnego snu... Wkrótce Meggie poznaje wielką tajemnicę ojca.
Kolejne części to: Atramentowa krew, Atramentowa śmierć
Książkę znajdziesz w bibliotece szkolnej

Anioły stąd odeszły

Autor: Hassenműller HeidiWyjątkowo poruszająca książka. Autorka w zaskakujący sposób ukazuje brak tolerancji wśród młodzieży. Każdego dnia na naszych oczach dyskryminuje się albo zabija ludzi z powodu ich odmienności. Życie szybko zweryfikuje takie postępowanie, a nienawiść zrodzi tylko nienawiść.
Książkę znajdziesz w bibliotece szkolnej

Lena w chmurach
Autor: Romek PawakLena jest przeciętną piętnastolatką. Żyje tu i teraz, we współczesnej Polsce. Lena, odkąd pamięta, miewa niepokojące, złowieszcze sny. Pewnego dnia świat z koszmarów Leny okazuje się rzeczywistością. Dziewczyna nagle musi sobie zadać pytanie: czy naprawdę jest wampirem? A jeśli tak - co to oznacza? Czy stanie po stronie Zła, a może ma wybór? Czy może odrzucić niechciane dziedzictwo? Kto tu naprawdę jest przyjacielem, a kto wrogiem? Lena musi wybrać między Dniem a Nocą.
Książkę znajdziesz w bibliotece szkolnej

Heartland

Autor: Brooke Lauren


Heartland to schronisko dla koni, wtulone między wzgórza Virginii, ale i coś więcej. To miejsce jedyne w swoim rodzaju - gdzie leczone są blizny przeszłości, gdzie przerażone i źle traktowane konie uczą się od nowa ufać ludziom.
Dla Amy Heartland jest domem. Od dziecka obserwowała, jak jej mama przywraca ufność i nadzieję koniom, które jeszcze nie tak dawno były niebezpieczne i przestraszone. Amy odziedziczyła po mamie talent - umiejętność słuchania koni i rozumienia ich potrzeb. Tragiczny wypadek burzy spokojne życie Amy. Teraz musi trzymać się tego, czego nauczyła ją mama - wiary, że w Heartlandzie mogą zdarzać się cuda.
Seria książek.
Książkę znajdziesz w bibliotece szkolnej

Córka laguny
Autor: Lovric Michelle


Jedynie ktoś, kto otarł się o śmierć, może spojrzeć za zasłonę światów... Koniec XIX wieku – czas rozumu i triumfu logiki nad porywami serca, era postępu. Jednak przyszłość Wenecji, maluje się w ciemnych barwach. Wezbrane wody kanałów grożą zatopieniem najpiękniejszego z miast. Wśród najtęższych umysłów, które debatują jak zapobiec katastrofie, są również rodzice dwunastoletniej Teodory. Nikt z przybyłych do miasta uczonych nie wątpi, że zacne grono szybko znajdzie naukowe rozwiązanie problemu. I nikt z nich nie wie, że takiego rozwiązania nie ma... Wenecja żyje podwójnym życiem, łączy dwa odmienne światy. Ten drugi – w którym gromady duchów patrolują uliczki, syreny plotkują, a bibliotekarze zamieniają się w koty, widzialny jest tylko dla nielicznych. Wśród wybrańców jest Teodora, dziecko z przepowiedni, dziewczynka, która otarła się o śmierć... Tylko Teo, swobodnie przekraczająca granicę światów, może rzucić wyzwanie szukającej pomsty złej istocie i ocalić Wenecję przed zagładą.

Książkę znajdziesz w bibliotece szkolnej

Świat Zofii
Autor: Gaarder Jostein


Tej pozycji nie trzeba nikomu przedstawiać. "Świat Zofii" to książka kultowa w wielu krajach, m.in. w Skandynawii, Niemczech, Japonii itd. Czytają ją zarówno dzieci, jak i ich rodzice. Jest to pasjonująca powieść o piętnastoletniej dziewczynce. Zofia (bo tak ma na imię bohaterka) w tajemniczych okolicznościach odkrywa historię europejskiej filozofii. Książka integruje literaturę piękną z najprostszym z możliwych przekazem filozofii dla niefilozofów. Poprzez tę prostą i głęboką zarazem lekturę odkrywamy na nowo dawno jeż zapomniany albo nigdy nie poznany świat. Dzięki mistrzowskiemu przewodnictwu norweskiego nauczyciela filozofii, podążając śladami Platona, Sokratesa i Heideggera docieramy do SIEBIE SAMYCH otwierając się na niewyczerpane zasoby własnej mądrości i wrażliwości.
Książkę znajdziesz w bibliotece szkolnej

13 małych kopert

Autor: Johnson Maureen


Niezwykła książka o podróży, sztuce, miłości i dorastaniu Wzruszająca powieść drogi dla nastolatków! Siedemnastoletnia Ginny otrzymuje w spadku po ukochanej ciotce 13 małych niebieskich ponumerowanych kopert. W pierwszej znajduje 1000 dolarów i szczegółowe instrukcje, jak kupić bilet lotniczy do Londynu oraz prośbę, aby udała się tam niezwłocznie i otworzyła kolejny list dopiero na miejscu. Wyrusza w tę niezwykłą podróż po całej Europie podążając śladami ciotki, jej niezwykłych losów i tajemnic, aby powoli odkrywać sekret szczęścia i niepowtarzalnej urody życia. Tłem dla tej opowieści są Edynburg, Paryż, Rzym, Amsterdam, zimne fiordy Skandynawii, gorąca plaża na Korfu i wiele innych zakątków.
Książkę znajdziesz w bibliotece szkolnej


Mowe przygody Mikołajka

Autor: Gościnny Rene , Sempe Jean-Jacques


Nowa książka o przygodach Mikołajka i jego szkolnych kolegów. Najsłynniejszy francuski uczeń ma dwie cechy - nigdy się nie zmienia i nigdy się nie starzeje. A pomysłów na przygody nigdy mu nie brakuje. Co obejrzą w telewizji u Kleofasa? Czy uda im się otworzyć własny cyrk? Przekonajcie się sami, bo Mikołajek długo nie usiedzi w jednym miejscu!
Tom zawiera osiemdziesiąt niepublikowanych dotąd historyjek ilustrowanych zabawną i niezapomnianą kreską Sempégo. Zapraszam na spotkanie z Mikołajkiem, Rufusem, Alcestem i ich kolegami, których perypetie rozśmieszają kolejne już pokolenie czytelników.
Książkę znajdziesz w bibliotece szkolnej


Oskar i pani Róża

Autor: Schmitt Eric-Emmanuel

To piękna i ciepła opowieść niosąca nadzieję i wiarę.
Głównym bohaterem jest dziesięcioletni Oskar, u którego zdiagnozowano białaczkę. Chłopiec ma przed sobą jedynie dwanaście dni życia... Gdy lekarze bezradnie rozkładają ręce, a rodzice nie potrafią nawiązać z chłopcem kontaktu ani oswoić się z myślą o jego nieuniknionym odejściu, zjawia się tajemnicza ciocia Róża. Jej niezwykły pomysł umożliwi Oskarowi i jego rodzicom pogodzenie się ze śmiercią.
„Oskar i pani Róża” to opowieść o śmierci. Tej najtrudniejszej, niewytłumaczalnej i najbardziej smutnej, bo dotyczącej małego dziecka.
Książkę znajdziesz w bibliotece szkolnej

Czynnik miłości

Autor: Łacina Anna

Gdyby rodzina Cullenów chodziła do liceum Patrycji, wszystko wyglądałoby inaczej. Ale takie rzeczy dzieją się tylko w książkach. Poza nimi czeka codzienność: despotyczny ojciec urządzający w domu hałaśliwe imprezy, zahukana matka i zgryźliwi nauczyciele. Do tego najlepsza przyjaciółka zakochała się w Tajemniczym Poecie… A jednak… W życie Patrycji nieoczekiwanie wkracza ktoś bardzo podobny do Edwarda, bohatera ulubionej powieści: ta sama blada cera, podobnie podkrążone oczy, nieziemska uroda… Czy chłopak rzeczywiście skrywa mroczny sekret?
Powieść Anny Łaciny opowiada o dorastaniu do dojrzałej i odpowiedzialnej miłości, trudnych wyborach oraz decyzjach, które mogą zaważyć na całym życiu.
Książkę znajdziesz w bibliotece szkolnej


Kradzione róże

Autor: Łacina Anna


Studentka medycyny wyjeżdża na wymarzone wakacje do Grecji. Tymczasem jej młodsza siostra, jak co roku wyrusza do Częstochowy. Po raz pierwszy nie towarzyszy jej nikt z rodziny. Tej pielgrzymki nigdy nie zapomni...
Co może się przytrafić wśród starożytnych ruin i zapierających dech w piersiach krajobrazów? Czy aby uchronić kogoś przed niebezpieczeństwem, wystarczy po prostu mocno kochać? Jak poradzi sobie rodzina wystawiona na poważną próbę?
Anna Łacina tym razem szuka odpowiedzi na pytanie, na czym polega odpowiedzialność i na ile można zaufać drugiej osobie.
Książkę znajdziesz w bibliotece szkolnej

Diupa

Autor: Nowak Ewa


Nieśmiały Wiktor poznaje szaloną i pełną energii Damrokę. Jego siostra Wika gubi się we własnych uczuciach. Diupa to pół roku z życia rodziny, w której wszyscy – od papugi po babcię – mają swoją rolę do odegrania.
Ta powieść, w której papuga Diupa ma znaczący udział w początkach obiecujących znajomości, rozczuli Cię i rozśmieszy.
Książkę znajdziesz w bibliotece szkolnej

Niebieskie nitki

Autor: Gutowska-Adamczyk Małgorzata

Pasjonująca opowieść o miłości, trudnych wyborach, odrzuceniu i potrzebie przyjaźni. Bezpieczny świat szesnastoletniej Linki rozpada się z chwilą rozwodu rodziców. Zdradzona przez ojca dziewczyna z trudem znajduje wspólny język z matką. Izoluje się nawet od najbliższych przyjaciół, uciekając w świat sztuki. Dodatkowym stresem jest dla Linki emocjonalne rozdarcie i skrywana miłość do chłopaka przyjaciółki. Nieoczekiwanym wsparciem okaże się mailowa korespondencja z autorem kultowej książki, lekarzem, będącym zarazem powiernikiem jej matki, z którą prowadzi wirtualny flirt.
Książkę znajdziesz w bibliotece szkolnej

13.poprzeczna

Autor: Gutowska-Adamczyk Małgorzata

Gdy świat wydaje się kompletnie pozbawiony sensu, a codzienność karmi cię jedynie rozczarowaniami, kiedy nie umiesz znaleźć celu i tłumisz w sobie pragnienie szczęścia, być może w najczarniejszej godzinie odnajdziesz swoją ścieżkę. Agata, Zosia i Klaudia, trzy nastolatki z Anina, są tak różne, że trudno uwierzyć, by ich drogi mogły się kiedyś zejść. Połączy je jednak wspólne marzenie. A wszystko za sprawą pewnego snu. Nowa powieść Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk pokazuje trudne meandry dojrzewania do przyjaźni, poszukiwanie szczęścia oraz nie zawsze różową codzienność nastolatek.
Książkę znajdziesz w bibliotece szkolnej

220 linii

Autor: Gutowska-Adamczyk Małgorzata

Mikołaj, pasjonat gry na perkusji, rozpoczyna naukę w gimnazjum i otrzymuje swoją pierwszą Warszawską Kartę Miejską. Staje się ona jego biletem do dorosłości – chłopak może teraz samodzielnie, bez kontroli rodziców, poruszać się po stolicy. Przemierzając trasy 220 linii autobusowych, nie tylko poznaje swoje miasto, lecz także odkrywa wartość prawdziwej przyjaźni i przeżywa pierwszą miłość. Za sprawą swojego muzycznego talentu znajdzie nowych, intrygujących znajomych. Czy uda mu się spełnić marzenie o założeniu prawdziwego zespołu?
Książkę znajdziesz w bibliotece szkolnej

Eragon

Autor: Paolini Christopher


Fantastyczna książka napisana przez 15-letniego chłopca czyta się łatwo, lekko i przyjemnie. To opowieść o Eragonie, chłopcu, który pewnego dnia znajduje smocze jajo. Od tego momentu zaczyna się jego przygoda z magią, czarami i smokiem.
Książkę znajdziesz w bibliotece szkolnej

Krwawa gorączka

Autor: Higson Charlie

Lata dwudzieste XX wieku. Trzynastoletni James Bond, uczeń ekskluzywnej szkoły Eton, wstępuje do tajnego Stowarzyszenia Ryzyka. Wielka przygoda rozpoczyna się już wkrótce na Sardynii, gdzie trafia ze szkolną wycieczką. Tam, do zamku-fortecy pewnego hrabiego, przybywa zoltan a herszt piratów, którzy niedawno na Morzu śródziemnym zatopili jacht i ukradli bezcenną statuetkę.
Książkę znajdziesz w bibliotece szkolnej

SilverFin

Autor: Higson Charlie

Powieść sensacyjno-przygodowa dla młodzieży o młodym Jamesie Bondzie.
Pilnie strzeżone laboratorium, w którym próbuje się stworzyć rasę nadludzko wytrzymałych żołnierzy, zaginięcie kuzyna i chłopiec przemieniony w... węgorza - to tylko część dziwnych miejsc i zdarzeń, jakie na swej drodze napotykają trzynastoletni James Bond i jego nowo poznani przyjaciele. A wszystko dzieje się, gdy po zwycięstwie w szkolnych zawodach James wyrusza do Szkocji, by odwiedzić schorowanego wuja.
Książkę znajdziesz w bibliotece szkolnej

Pies Baskerville'ów

Autor: Doyle Arthur Conan

Sherlock Holmes i doktor Watson szukają sprawców zabójstw w rodzie Baskervillów. Tropią straszliwą bestię i zimnego mordercę, narażając się na mrożące krew w żyłach niebezpieczeństwa na bagnach Grimpen Mire w oparach gęstej angielskiej mgły.
Wielu podejrzanych, zwroty akcji i nieoczekiwany finał.
Książkę znajdziesz w bibliotece szkolnej

Kiedyś na pewno

Autor: Ewa Nowak 

Nie ma tu prostych rozwiązań i odpowiedzi. Dobro i zło wciąż się przeplatają – tak jak w realnym życiu. Bohaterki – podobnie jak każdy – popełniają błędy, ale w końcu umieją się do nich przyznać i zastanowić się nad sobą oraz swoim postępowaniem.
Kamila i Dorota to przyjaciółki z liceum – wiele czasu spędzają razem, dużo rozmawiają. Obie mają kłopoty w domu, nie układa im się w sprawach sercowych, a na dodatek ich wzajemne relacje zostają poddane ciężkiej próbie.
Książkę znajdziesz w bibliotece szkolnej

Charlie

Autor: Stephen Chbosky
Piętnastoletni Charlie rozpoczyna naukę w liceum obarczony traumatycznym przeżyciem z poprzedniej szkoły. W nowym miejscu szybko jednak zaprzyjaźnia się ze starszymi o trzy lata Patrickiem i Sam oraz ich znajomymi. Czas spędzany w domu upływa mu głównie na czytaniu książek poleconych przez nauczyciela angielskiego, który dostrzega w Charliem zdolności literackie i językowe. Życie nastolatka komplikuje się, nowe wyzwania i niebezpieczeństwa mnożą się każdego dnia, a czasem i nocą... Nadwrażliwy bohater zakochuje się bez wzajemności, popełnia błąd za błędem w życiu towarzyskim, wpada w kusząco relaksujący świat narkotyków, by w końcu trafić do szpitala z ostrym załamaniem nerwowym. Historia ta nie kończy się jednak w sterylnie białych dekoracjach izolatki; Charlie otrząsa się z psychicznego marazmu...
Książkę znajdziesz w bibliotece szkolnej


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz